5 minuti smuuti – kiire ja lihtne hommikueine

Lihtne ja tervislik hommikusöök

Kas sa muretsed selle pärast, et…

• Sööd hommikuti, kuidas juhtub ja tunned end väsinuna
• Sulle meeldib kaua magada ja hommikusöögiks ei jää aega
• Hommikuhelbed, võileivad ja praemuna ei anna päevale energilist algust

… ning otsid lihtsamat viisi, kuidas hommikuti kiirelt, tervislikult ja maitsvalt kõht täis saada. Nii et energiat jaguks terveks päevaks ja söögikordade vahel ei tekiks näksimise isu.

Hommikueine on päeva tähtsaim toidukord

Sellest sõltub sinu ülejäänud päeva aktiivsus, tuju ja enesetunne. Hommikukohvist tõhusama energialaengu saamiseks tee endale üks tervislik smuuti.

Tervise Arengu Instituut soovitab: Et organismi paljudest vajalikest vitamiinidest ja mineraalainetest mitte ilma jätta, püüa süüa igal toidukorral puu- või köögivilju.”

Smuuti on maitsev ja värske hommikusöök, mis varustab sinu organismi kõigi vajalike toitainete, vitamiinide ja mineraalidega. Smuuti annab energia ja hea enesetunde pikemaks ajaks.

“Uskumatu, kuidas üks asi võib nii palju muuta!”

“Minu enesetunne muutus kordades paremaks, energiat on rohkem kui eales ja mu vaim on värske. Sellest on saanud minu elustiil. Ja see on loomulikult muutnud mu üldiseid toitumisharjumusi ja suunanud tervislikuma ja aktiivsema elu juurde.” – Eveli

Asenda toidukord tervisliku smuutiga

Valmis 5 minutiga!

Magasid hommikul sisse või oled lihtsalt hiline ärkaja – tervisliku smuuti jõuad valmis teha 5 minutiga ja samal ajal ennast riidesse panna.

1. Smuuti on toitvam ja tervislikum kui võileib ning ergutab paremini kui tass kohvi
2. Hommikune smuuti on ärkavale organismile parim, kuna seedimine ei ole vaevarikas
3. Värskelt blenderdatud smuuti annab kehale kohe energiat

HEA NÕUANNE: Kui sa ei taha hommikul peret üles ajada või sul napib aega

Smuuti säilib õhukindlalt jahedas 48 tundi, nii et sa võid selle juba eelmisel õhtul valmis blenderdada ja külmkappi panna.

Smuuti on värske toidukord

Uuringud on näidanud, et inimesed, kes söövad täisväärtuslikku hommikueinet, näksivad päeva jooksul vähem ja hoiavad kaalu paremini kontrolli all. Smuuti aitab sul tuua oma toitumisse marju, värskeid puu- ja köögivilju ning rikastab sinu toidulauda. Kehal on värsket toitu kergem omastada, kui see on blenderdatud smuutiks.

“Hommikusöök peaks olema piisav, saamaks stardienergiat päevatoimetusteks. Öösel on organism ära tarbinud maksas talletunud süsivesikute varud ning need vajavad hommikul täiendamist. Kui hommikusööki ei sööda, hakkab organism lagundama enda varusid, mistõttu ei ole ta nii efektiivne kui peaks, näiteks kannatab õppimis-, töö- ja tähelepanuvõime.”

Tervise Arengu Instituut

Ei tea, millest alustada?

Sinu esimene smuutiretsept, mida kodus katsetada:

  • 1 banaan
  • 1 keskmine õun
  • 1 klaas marju (maasikas, mustikas, vaarikas)
  • 1 klaas vett

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

[KUPONGIDE ARV PIIRATUD]
[KUPONGIDE ARV PIIRATUD]