Kanepiseemned

Kanepiseemned – taimsed valgud, mida sinu keha igapäevaselt vajab


Igal kuul soovime sinuni tuua põhjalikuma postituse ühe supertoidu kohta, et teaksid täpselt, miks need ei tohiks sinu menüüst puududa. Kõige esimesena saavad suuremat tähelepanu kanepiseemned, mis on ideaalseks igapäevaseks lisandiks ka sportlastele.

  • kanepiseemned
    Esmalt sulle veidi ajaloost. Kanep (Cannabis sativa) on kultuurtaim, mida on õlirikaste seemnete ja vastupidavuse tõttu kasvatatud juba muistsetest aegadest. Kanepiseemned on just seepärast supertoit, kuna nad sisaldavad palju valku, kiudaineid, vitamiine, mineraale ja oomega-3 ja oomega-6 rasvhappeid, mida sinu organism igapäevaseks toimimiseks vajab. Lisaks seeduvad need hästi ja sellest saadavad toitaineid imenduvad organismis kergesti.

Kolm supilusikatäit kanepiseemneid sisaldab 10 grammi taimset valku

Kanepivalk on lihtsasti seeditav valk, mis sobib suurepäraselt ka sportlastele ning samamoodi on kanepseemned heaks valguallikaks ka veganitele ja toortoitlastele. Annavad sinu toidule juurde mõnusat pähklist maitset. Sa võid julgelt neid puistada 1-2 teelusikatäit oma smuutile, pudrule või hoopis mõne soolase salati hulka.