Kakao ja maapähkli proteiinismuuti retsept

Šokolaadine proteiinismuuti, mis on tehtud päris kakaost


Suurem osa turul saadaolevatest proteiinipulbritest on kõrgelt töödeldud ning segatud igasuguste mittekasulike lisaainetega. Šokolaadi- ja vaniljemaitsetel on enamasti vähe tegemist päris kakao või vaniljega. Etikette lähemalt uurides leiab sealt pika nimekirja maitse-, täite- ja värvainetega.

Inimeste teadlikkuse tõstmine toitumise osas moodustab meie tööst suure osa, seega otsustasime olemasolevate proteiinisegude kõrvale luua tervislikuma alternatiivi – taimse proteiinisegu, mida me ka ise tahaksime kasutada ja kus ei oleks sees üle 5 koostisosa.

Taimne proteiinisegu, mis on maitse- ja säilitusainete vaba

Šokolaadimaitse ja -värvi saamiseks kasutame 1st Superfood Proteini segus Peruu toorkakaod, mis ei ole toiteväärtuse säilitamiseks röstitud kõrgetel temperatuuridel. Toorkakao saadakse külmpressimise teel ja nii jäävad alles elus ensüümid ning toiteväärtus.

Toorkakao on hea mineraalide allikas, sisaldades kaaliumi, magneesiumi, rauda ja kaltsiumi. Kaalium aitab kaasa süsivesikute ainevahetusele ja on oluline osa lihaste normaalse toimimise juures. Magneesium aitab korraldada organismis valgu omastamist, tagades sellega lihaste taastumise ning aidates väsimuse ja kurnatuse vastu.

Lisa toiteväärtus supertoitudest

Teise supertoiduna herne-, riisi- ja kanepiproteiini täiendamiseks oleme lisanud juurde maca juure pulbrit. Macas sisalduv adaptogeen võimendab organismi loomupärast omadust stressile reageerida ja sellega kohaneda – sh kehaline stress pärast intensiivset treeningut. Seda kofeiinivaba taimset päritolu sooritusvõime tõstjat on kasutatud juba Inca sõdalaste päevadest alates.

1st Superfood Proteini esmaesitlusel oli just see proteiinismuuti Nike treenerite suureks lemmikuks ja jagan ka sinuga retsepti:

2 keskmist banaani
3 kivita datlit
1 klaas mandlipiima
1 spl maapähklivõid
2 spl Cacao & Maca proteiinisegu*

*2 spl = 20 g proteiini

Vala kõigepealt blenderisse mandlipiim, seejärel lisa teised koostisosad ning blenderda umbes 1 minut – seni, kuni smuuti on ühtlaselt pehme ja kreemjas.

Tulemuseks on maitsev energialaeng, mis sobib nii…

  • treeningu-eelseks suupisteks
  • treeningjärgseks turgutajaks
  • õhtusöögijärgseks maiuspalaks

Esimene smuutidele mõeldud proteiinisegu

Allahindlus!
Hinnanguga 4.50 / 5
(2 arvustust)
69.80 50.00
Hinnanguga 4.91 / 5
(32 arvustust)
34.90
Hinnanguga 4.58 / 5
(19 arvustust)
34.90