detox challenge kaasa teinud Urmas tunneb end energiliselt

Uku-Urmas: ole mees või naine, enda eest peab hoolitsema!


Uku-Urmas suhtub aja möödudes oma tervisesse aina hoolikamalt. Ta liitub 2. aprillil teist korda Detox Challenge’ga ja on lihaarmastajana veendunud, et smuutid annavad talle rohkem energiat. Kuidas ühel Eesti mehel 3-päevane roheliste smuutide joomine kulges ja mis tema enesetundes muutus? Loe edasi juba ise.

Kuidas sa smuutid enda jaoks avastasid?

Boost Yourself’i tegemisi olen jälginud sotsiaalmeedias juba pea 2 aastat, kuid esimest korda hakkasin smuutisid endale tegema alles pool aastat tagasi retseptide järgi. Kuid Detox Challenge’ga liitusin just sellepärast, et proovida midagi uut ja tunda, kuidas minu keha käitub puhastumise korral.

Mida see on sinu enesetundes/toitumisharjumustes muutnud?

Esiteks olen aru saanud, et raskest toidust ei pea ennast “lõhki sööma”. Ma olen peamiselt tundnud, et palju energilisem ja kergem on olla. Söön süsteemsemalt, näiteks joon oluliselt rohkem vett kui enne seda. Tunnen, et minu toitumisharjumused on pärast Detox smuutikuuri oluliselt paremaks läinud. Kuid oluline on see, et muutumine ei käi üle päeva, vaid järk-järgult.

Miks peaks üks mees Detox Challenge läbi tegema?

On see mees või naine, inimesed oleme me kõik ja enda eest peab hoolitsema. Ma ise arvan, et tavaliselt tarbivad mehed elus raskemaid toite rohkem kui naised, siis seda enam on kehal vaja aeg-ajalt puhastust ja uut energiat, mida ei saa ainult lihast ja kartulist.

Kuidas sa oled challengeks valmistunud?

Kõige raskem on vaimne otsus, et liha ei söö (ma väga armastan liha). Ei ole tugevat ja rasket toitu, vaid kerge smuuti, mis seedib kiiresti. Väga hea tunne on poes kokku osta nii erinevate värvidega puuvilju ja juurikaid, mida muidu ei ostaks ja kogu köögis olev toidupilt muutub täielikult.

Mis on Detox Challenge?

  • 3-päevane Detox smuutikuur seisneb organismi puhastavate roheliste smuutide joomises
  • Iga toidukorra asendab üks roheline Detox-smuuti, mis täidab kõhtu ja tagab sulle kõik vajalikud toitained
  • Puhastuskuur annab värskema enesetunde, puhastab organismi ja aitab tõhusalt kaalu langetada

Milline päev on kõige raskem olnud ja kuidas sa oled selle ületanud?

Kõige raskem oli viimane päev, kuna siis pea valutas ja trenni tegemine oli viga, kuna mul hakkas päris halb. Aga jõin hästi palju vett, puhkasin ja enesetunne taastus. Terve Detox Challenge ajal elasin täitsa tavalise rütmi järgi, tegin tavapärast tööd, trenni ja tegelesin lastega.

Kui smuutikuur lõppeb, on mu enesetunne väga hea. Kergus ja energilisus on ühed märksõnad ning ma olen väga üllatunud, et keha reageerib nii kiiresti. Ma isegi naudin seda protsessi!

Mida sa neljanda päeva hommikul kõige esimesena sööd?

Ma sõin putru puuviljadega, sest hommikupuder on minu menüüs tähtsal kohal. Sinna kõrvale tegin smuuti. Uusi asju justkui menüüs pole, aga pigem on muutunud kogus ja teadlik/alateadlik tarbimine. Või siiski…seller on küll, smuuti sees on sellel võrratu maitse, muidu toidus ma seda ei kasuta.

Milline oli enne sinu smuutide joomise harjumus?

Enne ma jõin smuutisid küll, aga ei lisanud sinna Boost Yourself’i supertoidusegusid. Tänaseks päevaks on need kindlasti smuutis ja ka kogused on suurenenud, et kõht sellest toidukorrast täis püsiks.

Supertoidud on kõrge toiteväärtusega toidud, milles on rikkalikult antioksüdante ja oomega-3 rasvhappeid. Samuti sisaldavad nad rohkesti vitamiine ja mineraale, tänu millele on neil hea omastatavus ja seedimisel ei jää organismi jääkaineid. Kui lisada mõni supertoit oma igapäevasesse menüüsse, aitavad need tõsta üldist energiataset ja suurendavad füüsilist ning vaimset vastupidavust.

Supertoiduks peetakse:
  • Nisuoras – soodustab toitainete imendumist peensooles.
  • Odraoras – sisaldab palju vitamiine ja üle 50 erineva mineraali.
  • Spirulina – soodustab soolestiku korrapärast toimimist.
  • Klorella – peetakse parimaks looduslikuks mürkainetest vabastajaks.
  • Cam-camu mari – maailma kõige C-vitamiinirikkaim mari.
nisuoras
odraoras
spirulina
klorella
camu-camu

Mida sa soovitaksid inimesele, kes esimest korda Detox Challenget teeb?

Tule ja proovi – sa ei pettu! Alguses ongi just see vaimne tõrge, et mida, kas muud peale selle nii-nimetatud mahla ei söögi?

Challenge möödudes on eneseteostuse tunne võimas. Olen ise kogemusega lihtsalt nii rahul, et see on muutnud minu eluviise paremaks!

Detox puhastuskuur roheliste tervislike smuutidega

 

[KUPONGIDE ARV PIIRATUD]
[KUPONGIDE ARV PIIRATUD]